курси англійської мови у Львові за Комунікативною методикою — вул. Шпитальна, 9 (біля ТЦ "Магнус"), офіс 6, Львів UA 79000, Україна
Курси Англійської мови Львів Вивчення Англійської мови - Курси Розмовної Англійської Step UP
Ви БУДЕТЕ розмовляти Англійською!
з 2010 року ТІЛЬКИ у ЛЬВОВІ
Вивчення Англійської мови - Як вибрати курси
5 основних критеріїв, на які варто звернути увагу, обираючи курси іноземних мов.
Комунікативний підхід передбачає, що ЗА ОДИН КУРС НАВЧАННЯ слухач повинен опанувати ВСІ ВЖИВАНІ В УСНІЙ МОВІ ЧАСИ з навичками їх ПРАКТИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

Вивчення Англійської мови

Переглядів:52 908

Швидкий розвиток суспільства ставить перед сучасною людиною все більші вимоги, однією з яких є володіння Англійською. Разом із потребою у вивченні Англійської мови одразу ж виникає питання: за якими критеріями вибрати мовні курси?

Як вибрати курси Англійської

Щоб зробити правильний вибір, дізнайтесь, на що саме потрібно звернути увагу, обираючи курси, а також ознайомтесь з існуючими методиками вивчення Англійської мови.

ЗМІСТ

Методики вивчення Англійської мови:
традиційні (рівневі) методики
комунікативний підхід у вивченні Англійської мови (безрівневі методики)
Репутація мовних курсів або школи
Викладацький склад
Вартість навчання Англійської мови
Спосіб вивчення: груповий або індивідуальний
Наявність документів про реєстрацію та ліцензування

Методики вивчення Англійської мови

Щоб обрати методику, за якою Ви хотіли б навчатися Англійській мові, перш за все необхідно визначитись:

якою є Ваша мета вивчення Англійської мови
яким є Ваш рівень знань
як швидко Ви очікуєте результату

На сучасному ринку переважають традиційні (рівневі) методики. Але останнім часом все більшої популярності набувають комунікативні (безрівневі) методики.

Традиційні (рівневі) методики

переважно розраховані на тих, хто не любить поспішати і хоче навчатися мові повільно, але впевнено та поступово. Навчання Англійської мови за традиційною методикою відбувається за принципом поділу матеріалу на рівні, яких є всього шість.

Щоб пройти всі шість рівнів, кожен з яких триває від 3 до 6 місяців в залежності від мовних курсів (школи), Вам знадобиться приблизно півтора-два роки. Граматика Англійської мови також вивчається частинами відповідно до рівня.

Традиційні методики вивчення Англійської мови більше зосереджені на вмінні перекладати і не містять багато розмовних практик, які зазвичай починаються з 3-го рівня (Pre-Intermediate). Тому за кілька місяців такого навчання Вам ще буде складно говорити Англійською.

Класифікація рівнів за традиційною методикою вивчення англійської, як другої мови (ESL levels):

 1. Beginners / Elementary (A1) — Початковий / елементарний
  Перший рівень навчання Англійській мові, розрахований на тих, хто ніколи не вивчав Англійської раніше. Слухачі отримують просту лексику з навичками читання, письма й вимови, вивчають базові граматичні конструкції та елементарні мовні звороти.
 2. Pre-Intermediate / Basic (А2) – Нижче середнього / базовий
  На цьому рівні слухачі навчаються використовувати на практиці основні граматичні конструкції, сприймати Англійську мову на слух. Після закінчення цього рівня слухачі володіють базовими навичками розмовної Англійської мови, можуть спілкуватись на деякі побутові теми і читати адаптовану літературу.
 3. Intermediate (B1) — Середній
  Навчальний цикл для слухачів із середнім рівнем володіння Англійською мовою. Після закінчення цього рівня слухачі володіють поглибленими знаннями граматики і вміють висловлювати свою точку зору з досить широкого кола питань.
 4. Upper Intermediate (В2) – Вище середнього
  Рівень, на якому слухачі набувають навичок вільного спілкування і глибоке знання граматики, а також значно поповнюють свій словниковий запас. Слухачі здатні спілкуватись з носіями мови, вільно висловлювати свої думки на будь-які складні повсякденні та абстрактні теми, а також читати неадаптовану літературу.
 5. Advanced (C1) – Просунутий
  Вільне володіння письмовою та усною мовою як в соціальних, так і в професійних сферах життя.
 6. Proficient / Expert (C2) – Досвідчений / фахівець
  Це рівень знання мови, яким мають володіти кваліфіковані викладачі.

Комунікативний підхід у вивченні Англійської мови

Комунікативний підхід у вивченні Англійської мови (безрівневі методики) обирають люди, які обмежені в часі і, перш за все, ставлять собі за мету навчитись правильно спілкуватись Англійською з носіями мови. Саме тому такі методики вивчення іноземних мов часто називають комунікативними (від Англ. to communicate — спілкуватися). Також Ви можете дізнатись про комунікативну методику у Вікіпедії (рос.).

В процесі вивчення мови за комунікативними методиками створюються мовні ситуації, що вчать слухачів правильно формувати речення Англійською мовою, а з часом і думати Англійською. Заняття за такими методиками містять велику кількість розмовних практик, які поєднуються з вивченням граматики та поповненням словникового запасу. Спілкування Англійською починається вже з першого заняття. Тому навіть початківці здатні самостійно будувати прості речення Англійською мовою вже на 2-3 занятті.

Тривалість навчання за безрівневими методиками значно менша, оскільки один курс містить матеріал 2-3 рівнів традиційних методик.

За комунікативними методиками засвоюється все необхідне для того, щоб людина змогла:

як мінімум – легко порозумітись з носієм мови;
як максимум – вільно спілкуватись Англійською.

Хоча читати Шекспіра в оригіналі після навчання Англійської мови за комунікативними методиками Вам ще буде складно.

Важливим моментом у вивченні мови за комунікативними методиками є особистість викладача. На жаль, не кожен, навіть висококваліфікований та досвідчений викладач, в змозі працювати з комунікативними методиками, оскільки для цього викладач повинен бути одночасно й хорошим психологом. Велику роль відіграє здатність викладача створити невимушену атмосферу, в якій слухачі позбуваються своєї сором’язливості та страху зробити помилку. Саме це допомагає слухачам повірити в себе та полегшує подолання мовного бар’єру.

Окрім того, викладач водночас повинен бути як рівноправним членом групи, так і його лідером, який контролює та скеровує процес навчання в правильному руслі.

Репутація мовних курсів або школи

Визначившись з метою та методикою вивчення Англійської, можна розпочинати пошук мовних курсів, які б допомогли Вам досягти максимальних результатів.

Найкраще вибрати курси Англійської мови за рекомендаціями людей, які на цих курсах навчались й залишились задоволені результатом.

За відсутністю таких рекомендацій поцікавтесь, чи надається можливість відвідати пробне чи відкрите заняття: мовна школа, яка впевнена в професійності своїх викладачів та ефективності навчання, обов’язково надасть Вам таку можливість.

Різниця між пробним і відкритим заняттями

Пробне заняття відбувається в групі, що вже навчається. Відвідуючи пробне заняття, Ви бачите на власні очі як проходять заняття, можете оцінити роботу викладача, а також отримуєте можливість дізнатись враження про навчання на цих курсах від слухачів групи.

Відкрите заняття зазвичай проводиться суто для нових потенційних клієнтів. Тому існує ризик, що таке заняття може значно відрізнятись від реального навчання на цих курсах. На жаль, бувають випадки, коли людям дуже сподобалось відкрите заняття, а якість навчання на тих курсах не відповідала рівню відкритого заняття.

Пошукайте також відгуки в Інтернеті: бажано, щоб відгуки були розміщені на сайті мовних курсів або ж на форумах з питань вивчення іноземних мов.

Викладацький склад курсів та мовних шкіл

Окрім методики, для вивчення Англійської мови дуже важливим є професійна компетентність викладача. Безумовно, якою б ефективною не була методика, якщо викладач не в змозі застосувати її на високопрофесійному рівні, навряд чи можна очікувати високих результатів.

Саме тому всі викладачі курсів, окрім вільного володіння Англійською мовою, повинні мати:

 1. Вищу освіту за спеціальністю «викладач Англійської мови».
  На деяких курсах працюють студенти факультетів іноземних мов, які ще не мають диплому викладача. Свій досвід роботи майбутні викладачі отримують, практикуючись на слухачах таких курсів і шкіл. Звичайно, це здешевлює вартість курсів, але й знижує ефективність самого навчання.

 2. Вміння доступно подавати будь-який матеріал.
  Іноді зустрічаються висококваліфіковані викладачі, які мають великий досвід викладання на філологічних факультетах вищих навчальних закладів. З одного боку, їх кваліфікація та знання Англійської є дуже високопрофесійними. Але з іншого боку, їм буває важко подавати матеріал просто й доступно, без використання складної лінгвістичної термінології. Це ускладнює сприйняття та засвоєння матеріалу тими, хто тільки починає вивчати Англійську мову і потребує виключно практичних знань та навичок.

 3. Досвід викладання за методикою курсів (школи).
  Кожна школа Англійської мови та мовні курси повинні відповідально підбирати викладачів й впроваджувати всі необхідні заходи для підвищення їх професійного рівня. Нові викладачі повинні бути ознайомлені зі специфікою викладання саме в цій школі, а ще краще – пройти спеціальне навчання-тренінг. Це дозволить новому викладачу не тільки проявити свої професійні вміння, але й адаптувати їх відповідно до методики, за якою працюють курси.
  Наприклад, як зазначалось вище, для роботи за комунікативними методиками викладач повинен бути також і хорошим психологом, оскільки в його функції одночасно входить створення психологічного клімату в групі та вміння знаходити індивідуальний підхід до кожного слухача. Тому вони зазвичай проходять психологічні тренінги по роботі з групами.

Великою перевагою курсів вважається наявність носіїв Англійської мови. Безумовно, спілкування з носієм є дуже корисним для розвитку мовних навичок. Але тільки за умови, що це справжній носій мови – тобто людина, яка виросла в Англомовному середовищі, і рідною мовою якої є Англійська. На жаль, деякі курси видають за носіїв мови людей, які просто володіють Англійською, як другою мовою (наприклад, іноземці, що певний час проживали в Англомовній країні).

Звичайно, на етапі, коли людина вже вміє грамотно говорити, але прагне вдосконалити вимову, збагатити словниковий запас, зробити свою Англійську яскравішою, додавши в мову синоніми, ідіоматичні звороти та ін., будь-яка мовна практика дає неперевершені результати. Чим більше Ви спілкуєтесь Англійською, тим кращою стає Ваша мова.

Але якщо Ви ще не вмієте розмовляти Англійською, спочатку потрібно отримати певні знання та оволодіти навичками розмовної мови, а вже потім їх вдосконалювати. А доступно пояснити граматику, навчити базовим конструкціям мови, їх правильному вживанню в розмовній мові та розвинути навички спілкування може тільки професійний викладач. На жаль, серед носіїв мови, що працюють на курсах , далеко не всі є викладачами.

Вартість навчання

Вивчаючи цінову політику курсів, зверніть увагу на:

кількість занять, що входить у вартість
тривалість одного заняття
вартість однієї астрономічної години навчання (60 хвилин)
тривалість повного курсу
кількість осіб в групі

Якщо школа Англійської мови подає тривалість курсу не астрономічними, а академічними годинами, варто уточнити, скільки триває академічна година (зазвичай 40 чи 45 хвилин). Лише таким чином Ви зможете побачити реальну картину і порівняти цінову політику курсів.

Приклад. Порівняйте, на яких курсах навчатись дешевше:

 1. Вартість семестру складає 1200 грн. Семестр триває 4 місяці та містить 34 заняття. Навчання відбувається двічі на тиждень по 2 академічні години (академ. година на цих курсах дорівнює 45 хвилинам, тобто одне заняття триває 1,5 астрономічних години). Не складно підрахувати: 34 заняття по 1,5 години складає 51 астрономічну годину.
  Отже, одна астрономічна година коштує 1200:51=23,5 грн.
  Зауважте також, що повний курс навчання складається з декількох семестрів (рівнів), а вартість подається лише за один семестр. Дізнайтесь, зі скількох семестрів складається весь курс, щоб порахувати повну вартість.

 2. Вартість повного курсу складає 2000 грн. Курс триває 4 місяці й містить 50 занять. Навчання відбувається тричі на тиждень по 2 години. Курс складається зі 100 астрономічних годин.
  Отже, одна година коштує 2000:100=20 грн.

Так які з цих курсів виходять дешевше?

Обов’язково поцікавтесь, яка кількість осіб навчається в одній групі: чим більше людей в групі, тим дешевше має бути навчання. Але не забувайте, що й уваги у великих групах Вам буде приділено менше.

Дізнайтесь також, чи входять у вартість посібники й матеріали. Якщо за них треба сплачувати додаткові кошти, це одразу ж збільшить ціну за курс.

Водночас пам’ятайте, що оцінка курсів перш за все залежить від їхньої ефективності. Лише ті курси, які дають Вам практичні знання, варті того, щоб витрачати на них свої гроші.

Спосіб вивчення: груповий або індивідуальний

— Якщо Ваша мета – навчитись спілкуватись Англійською, то краще навчатись в групах від 4 до 8 осіб, де Вас залучають до спілкування, постійно розвиваючи мовні навички.

— Якщо ж Ви потребуєте підготовки до співбесіди чи різного виду тестувань (типу ЗНО, TOEFL, IELTS), то краще обирати навчання індивідуальне або в міні-групах до 3 осіб.

Наявність документів про реєстрацію та ліцензування

Кожна мовна школа та курси іноземних мов повинні мати документи про державну реєстрацію підприємства.

Наявність ліцензії на навчання іноземним мовам не є обов’язковою.

Ліцензія вимагається тільки у тому випадку, коли курси іноземних мов або мовна школа видають своїм випускникам сертифікат державного чи міжнародного зразка. Переважно це стосується державних курсів і мовних шкіл, де приймають іспити типу TOEFL та IELTS.